خط تولید لوله پلی اتیلن شرکت پارس اتیلن کیش

خط تولید لوله پلی اتیلن شرکت پارس اتیلن کیش

خط تولید لوله پلی اتیلن شرکت پارس اتیلن کیش از پیشرفته ترین و جدیدترین تجهیزات و دستگاه‌های تولید لوله پلی اتیلن در دنیا می‌باشد. این دستگاه‌ها تماما ساخت کشور آلمان می باشند.

اکسترودرهای تولید لوله شرکت پارس اتیلن کیش، ساخت دو شرکت بزرگ آلمانی به نام‌هایReifenhauser و Battenfeld می‌باشند که دارای پیشرفته‌ترین سیستم‌های کنترل خودکار در حین تولید می‌باشد که امکان ایجاد هرگونه خطائی در حین تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن را نخواهد داد.

خط تولید لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن شرکت پارس اتیلن کیش جزو مدرنترین و دقیق ترین دستگاه‌های تولید لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن در کشور می‌باشد که محصول خروجی را از نظر کیفیت در رده بهترین محصولات پلی اتیلن منطقه و جهان قرار داده است.

تجهیزات و دستگاه‌های تولید

 

Extruder

اکسترودر

برای تولید لوله های پلی اتیلن از اکسترودرهای تک مارپیچ Battenfeld استفاده می‌گردد. بر روی مارپیچ مناطقی جهت هدایت خوراک ورودی به داخل سیلندر جهت فشرده سازی و تهیه مذاب یکنواخت و پمپاژ مذاب به داخل دای (Die) تعبیه شده است. انرژی گرمایی جهت مذاب نمودن مواد از طریق چرخش مارپیچ (تنش‌های وارده از مارپیچ به مواد اولیه) و المنت‌های حرارتی اطراف سیلندر، تواماً تأمین شده که جهت کنترل آن از فن‌های مخصوصی در اطراف المنت‌ها استفاده می شود.

 

Gravimetric

generalGravimetric

مواد اولیه از طریق سیلوها بوسیله لوله‌های مخصوص که برای همین کار در نظر گرفتـه شده اند بـه دستـگاه Gravimetric هدایت می‌شوند همچنین از موارد استفاده این دستگاه اندازه‌گیری و انتقال مواد اولیه به اکسترودر با توجه به استانداردهای تولید می‌باشد.

Die

Die

DIE ارتباط دهنده بین قالب و اکسترودر می‌باشد که باعث بالا رفتن فشار پشت دای (انتهای سیلندر)، فشرده شدن مواد مذاب و توزیع یکنواخت آن در ابتدای ورودی قالب به منظور ثبات وضعیت کیفی آن است.DIE ها انواع مختلفی دارند که با توجه به سایز لوله مورد نیاز، تغییر می‌یابند.

Vacuum Tank

Vacuum-Tank

پس از عبور مواد اولیه از قالب که بصورت خمیری شکل می باشد، لوله می بایست از وان وکیوم عبور نماید. در این مرحله خنک کاری اولیه انجام شده و لوله پلی اتیلن تقریبا شکل ثابتی بخود می‌گیرد.

Ultrasonic

Ultrasonic for pe pipe

 UltraSonic بعد از وان وکیوم نصب می‌گردد که وظیفه آن اندازه‌گیری ضخامت لوله از ۸ نقطه مختلف می‌باشد که چنانچه لوله هر‌گونه مغایرتی با استانداردهای تعریف شده داشته باشد به سیستم هشدار دهنده اطلاع می‌دهد و خط تولید را متوقف می‌نماید.

Monitoring System

monitoring system for pe pipe

کلیه سیستم های خط تولید و تجهیزات آن بوسیله اپراتور ازطریق مانیتورینگ قابل مشاهده و بررسی می‌باشد.

مانیتورینگ این امکان را به اپراتور می‌دهد که همواره تمامی مراحل خط تولید را تحت کنترل و بررسی دقیق خود داشته باشد.

Cooling Tank

Cooling Tank

وظیفه این تانک خنک کاری نهائی لوله پلی اتیلن می‌باشد و تعداد آنها بستگی به سرعت خط تولید دارد که با بالا رفتن سرعت خط تولید، تعداد این تانک‌ها افزایش می‌یابد.