88202060 021

10

منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن جدیدترین محصول مجموعه پارس اتیلن کیش می‌باشد که با تکنولوژی آلمان از بهترین مواد اولیه و بهترین طراحی نسبت به نمونه‌های مشابه تولید میشود. 
 منهول
یکی از بخشهای اصلی شبکه های جمع آوری و خطوط انتقال فاضلاب بوده که ساخت آنها بصورت سنتی همواره باعث کاهش کیفیت و افزایش زمان ساخت آنها می‌شود. به علت کیفیت ساخت بالا و سرعت نصب منهول های پیش ساخته پلی اتیلن استفاده از آنها بصورت روزافزونی در حال گسترش است. در همین راستا پارس اتیلن کیش اقدام به تولید منهول های پلی اتیلنی براساس استاندارد استانداردهای روز دنیا و با تکنولوژی کشور آلمان نموده است.

جمع‌آوری فاضلاب در دنیای حاضر از اهمیت زیادی بر خوردار است. در همین راستا تلاشهای فراوانی جهت تسریع سرعت اجرای پروژه‌های فاضلابی صورت گرفته که علاوه بر سرعت، کیفیت اجرا را نیز در بر داشته و آن را بهبود بخشیده است. محصولات پلیمری نظیر منهول پلی اتیلن به جای منهول بتنی و لوله پلی اتیلن و لوله پی وی سی به جای لوله‌های بتنی از آن دسته محصولاتی هستند که باعث بهبود کیفیت اجرا و تسریع در روند عملیات اجرایی جمع آوری فاضلاب شده‌اند. از این رو مجموعه پارس اتیلن کیش جهت کمک به این امر منهول های پلی اتیلن خود را با استفاده از باکیفیت ترین مواد اولیه و برترین ماشین آلات، مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می نماید.

 

مشخصات عمومی منهول پلی اتیلن
منهول های پلی اتیلن مجموعه پارس اتیلن کیش در دو قطر 1000 میلیمتر و 1200 میلیمتر و از ارتفاع 1.20 تا 9 متر با قطعات مختلف قابل تولید می باشد.
•    کفی منهول ها به دو صورت ماهیچه دار و ساده تولید می شوند
•    پله های از جنس مواد پلی اتیلن و بصورت یکپارچه تولید می شوند
•    با توجه به طراحی ضخامت منهول های شرکت پارس اتیلن کیش 10 میلیمتر و بیشتر می باشد
•    اتصالات با استفاده از واشر EDPM ضد خوردگی تولید می شود
•    مقاومت حلقوی منهول SN=8 می باشد
•    بدنه منهول کلا آب بند بوده و قطعات با واشرهای EPDM به هم متصل هستند
•    منهول ها بصورت مونتاژ شده تحویل مشتری می گردد
•    هزینه بسیار پائین در ساخت و راه اندازی منهول های پلی اتیلن پارس اتیلن کیش نسبت به منهول های بتنی
•    مقاومت در برابر لیستی از مواد شیمائی مختلف از خواص منحصر بفرد منهول های پلی اتیلن پارس اتیلن کیش نسبت به منهول های بتنی می باشد.
•   منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش نیازی به ماشین آلات سنگین برای اجرا ندارد.
•   منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش می تواند در محیط های شیمیائی و یا بسیار مرطوب براحتی دوام بیاورد .
•   منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش نیازی به تعمیر ندارد و در صورت نیاز به تغییرات در سایز براحتی و به آسانی انجام می شود.
•   منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش براحتی در خطوط انتقال فاضلاب چشمگیری کاهش می دهد.

مواد اولیه مورد استفاده در تولید منهول های پلی اتیلن

مزایای منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن با نام منهول پیش ساخته نیز شناخته میشود و مواد بکار رفته در تولید منهول‌های پیش ساخته شرکت پارس اتیلن کیش از مواد پلی اتیلن گرید 3840 می‌باشد که می‌توان از مواد HDPE یا LLDPE گرید روتاری مولدینگ نیز برای تولید منهول پلی اتیلنی استفاده نمود. بر اساس استاندارد ملی ایران ، منهول های پلی اتیلنی بایستی قابلیت ماندگاری در فضای باز حداقل به مدت یکسال را داشته باشند. بدین سبب نیاز است که منهول های پلی اتیلنی در مقابل اشعه UV آفتاب مقاوم باشند. مواد پلی اتیلن 3840 تولیدی پالایشگاههای کشور دارای مواد افزودنی آنتی UV می باشند و نیاز به افزودن مواد مقاوم دیگر مانند کربن بلک را ندارند
 در مورد آب بندی قطعات مختلف بر روی هم از نوار آب بندی (Seal) از جنس EPDM استفاده می شود. ضمنا پیچ و مهره و واشر های بکار رفته نیز گالوانیزه گرم می‌باشند.

 

مزایای منهول های پلی اتیلن نسبت به منهول بتنی

کاربرد منهول پلی اتیلن

منهول های پلی اتیلن پارس اتیلن کیش دارای مزایای قابل توجهی نسبت به منهول های سنتی هستند که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1- صرفه جویی هزینه های اجرا در مقایسه با منهول های بتنی.
2- صرفه جویی در زمان و سهولت جاگذاری و نصب.
3- مقاوم در برابر حلال ها و گاز های شیمیایی.
4- عدم نیاز به ماشین آلات سنگین در موقع اجرا.
5- عمر طولانی بهره برداری، مخصوصأ در مناطق مرطوب.
6-  سهولت در امر نگهداری با توجه به سطوح صاف و منظم در بدنه منهول.
7-  آب بندی کامل شبکه و جلوگیری از ورود فاضلاب به آب های زیر زمینی و بالعکس.
8-  امکان افزایش طول منهول حتی پس از اتمام پروژه.

Apps Telegram iconfacebook icongoogle icontwitter iconyoutube icon