88202060 021

10

تولید منهول

تولید منهول

منهول چیست و چگونه تولید می شود

واژه منهول (به انگلیسی: Manhole) (به معنی: آدم رو) شاید کمی دور از انتظار باشد که منهول یک نوع از اتصالات است که جهت متصل نمودن چند شبکه و خط راه به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال از منهول در سیستم فاضلاب برای آنکه چندین خط لوله فاضلاب را به یکدیگر متصل نمایند و به یک مسیر هدایت کنند، استفاده می‌شود.  در مثالی دیگر می توان عنوان کرد که،  در سیستم‌های مخابراتی برای دسترسی به مسیرهای کابل‌ها در زیر زمین از منهول نیز استفاده می‌شود.

  دریچه‌هایی که در سطح زمین وجود دارد و برای کاربری‌های مختلفی مانند آب و فاضلاب، تلفن، برق و... استفاده می‌شوند و منهول در واقع برای دسترسی آسان انسان به داخل کانال می باشد که آنها را با درپوش میپوشانند.

 منهول

انواع منهول

 اغلب منهول‌ها را از جنس بتن، آجر، پلی اتیلن،  پلاستیک و مواد کامپوزیتی می‌سازند که بنا به کاربری متفاوت خواهد بود و همچنین درپوشهای آنها نیز از جنس پلی اتیلن، فولاد، چدن و کامپوزیت نیز می باشد.

 

منهول پلی اتیلن با کیفیت

منهول پلی اتیلن یکی از با کیفیت ترین محصولات مجموعه پارس اتیلن کیش می‌باشد که با تکنولوژی آلمان از بهترین مواد اولیه و بهترین طراحی نسبت به نمونه‌های مشابه تولید میشود.

منهول با کیفیت

نقش مواد اولیه در تولید منهول پلی اتیلن

 مواد پلی اتیلن بکار رفته در تولید منهول‌های پلی اتیلنی این شرکت در مقابل آلاینده‌های فاضلابی مانند انواع اسیدها حتی تا غلظت 99% و نیز بازهای غلیظ بسیار مقاوم می‌باشند. مواد اولیه پلی اتیلن همچنین به دلیل خواص ضربه پذیر بودن در محل فاضلاب روها (Invest) به دلی برخورد مواد معلق فاضلابی دچار کندگی و فرسایش نمی‌شوند.

 

مواد اولیه منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن با کیفیت و سازگار با محیط زیست

از آنجائیکه منهول های پلی اتیلن توسط نوارهای آب بندی کاملاً آب بندی می شوند لذا از ورود جریانات آبهای زیر سطحی به سیستم فاضلاب و بالعکس جلوگیری می شود و این منهول ها اجازه نفوذ مواد فاضلابی به سفره های آب زیر زمینی را نمی دهند و بدین لحاظ از نظر کارایی سیستم فاضلاب بسیار مناسب است و می توان از آلایندگی آبهای زیر زمینی جلوگیری نماید. که از این حیث کاملاً موافق با محیط زیست و سازگار با آن می باشد.

دمای کارکرد منهول های پلی اتیلن با توجه به دمای سیال عبوری از آن معمولاً بین 450C-600C تعریف می گردد.

منهول پلی اتیلن

 

کاربرد منهول با کیفیت

منهول های پلی اتیلن جهت جریانات ثقلی مورد استفاده قرار می گیرند اگر چه در تستها و برخی کاربریها به فشار جرئی مثبت درون منهول ها و یا فشار منفی نیاز پیدا می شود که البته می تواند این فشارها را تحمل نماید هر چند پیشنهاد می شود در صورتیکه منهول برای کاربردهائی بغیر از شرایط مورد استفاده قرار می گیرد و یا موارد خاص دیگر حتماً باید با کارخانه سازنده مشورت نمائید.

 کاربرد منهول

 

تولید کننده برتر منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن جدیدترین محصول مجموعه پارس اتیلن کیش می‌باشد که با تکنولوژی آلمان از بهترین مواد اولیه و بهترین طراحی نسبت به نمونه‌های مشابه تولید میشود. 

 منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش

 

مشخصات عمومی منهول پلی اتیلن تولیدی پارس اتیلن کیش

منهول های پلی اتیلن مجموعه پارس اتیلن کیش در دو قطر 1000 میلیمتر و 1200 میلیمتر و از ارتفاع 1.20 تا 9 متر با قطعات مختلف قابل تولید می باشد.
 کفی منهول ها به دو صورت ماهیچه دار و ساده تولید می شوند
 پله های از جنس مواد پلی اتیلن و بصورت یکپارچه تولید می شوند
 با توجه به طراحی ضخامت منهول های شرکت پارس اتیلن کیش 10 میلیمتر و بیشتر می باشد
 اتصالات با استفاده از واشر EDPM ضد خوردگی تولید می شود
 مقاومت حلقوی منهول SN=8 می باشد
 بدنه منهول کلا آب بند بوده و قطعات با واشرهای EPDM به هم متصل هستند
 منهول ها بصورت مونتاژ شده تحویل مشتری می گردد
 هزینه بسیار پائین در ساخت و راه اندازی منهول های پلی اتیلن پارس اتیلن کیش نسبت به منهول های بتنی
 مقاومت در برابر لیستی از مواد شیمائی مختلف از خواص منحصر بفرد منهول های پلی اتیلن پارس اتیلن کیش نسبت به منهول های بتنی می باشد.
منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش نیازی به ماشین آلات سنگین برای اجرا ندارد.
منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش می تواند در محیط های شیمیائی و یا بسیار مرطوب براحتی دوام بیاورد .
منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش نیازی به تعمیر ندارد و در صورت نیاز به تغییرات در سایز براحتی و به آسانی انجام می شود.
منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش براحتی در خطوط انتقال فاضلاب چشمگیری کاهش می دهد.

منهول پارس اتیلن کیش

Apps Telegram iconfacebook icongoogle icontwitter iconyoutube icon