مزایای منهول پلی اتیلن ( آدم رو ) بر منهول‌GRP

شبکه‌های فاضلاب شامل خطوط جمع آوری فاضلاب، منهول (آدمرو) ، ایستگاه‌های تلمبه زنی و تصفیه خانه می‌باشند. منهول‌ها به عنوان ابنیه فنی برای بازرسی و نظافت شبکه‌های فاضلاب به کار می‌روند که در فواصلی مشخص و در تقاطعی که تغییراتی در جهت یا اندازه لوله و یا تغییرات قابل ملاحظه‌ای در رقوم وجود دارد، کار گذاشته می‌شوند.

با توجه به اهمیت جایگاه منهول (آدم رو) در شبکه‌های فاضلاب، بررسی کیفی آنها و تشخیص اینکه کدام یک کارایی بهتری دارند ضرورری خواهد بود. در اینجا به برخی از نتایج حاصل از بررسی منهول‌های پلی اتیلن و GRP اشاره خواهیم کرد.

..::پارس اتیلن کیش به کیفیت متعهد است::..
..::پارس اتیلن کیش نماد خودباوری , توانمندی و کیفیت::..

• با توجه به اینکه در ساخت منهول‌های GRP از رزین، پلی استر و ماسه استفاده می‌شود، لذا برای کاهش قیمت منهول میزان ماسه را در ترکیب فوق افزایش می‌دهند که موجب شکنندگی بیش از حد منهول می‌گردد. همچنین جهت کاهش قیمت می‌توان از رزین نامرغوب استفاده نمود. در صورتی که از رزین مرغوب و ماسه به میزان استاندارد در تولید ترکیب استفاده گردد هزینه تولید منهول GRP بیشتر از پلی اتیلن خواهد بود.

• با توجه به ساختار منهول‌های GRP و اتصال ورقی ( GRP ) به انتهای لوله GRP به عنوان کفی منهول و با در نظر گرفتن اینکه ورق مذکور با چسب به بدنه متصل می‌گردد، کفی منهول آب بند کامل نبوده و در برابر فشارهای وارده از کف مقاومت لازم را ندارد و به مرور زمان دچار شکست شده و باعث نفوذ فاضلاب به آبهای زیرزمینی خواهد شد. اما منهول‌های پلی اتیلن با توجه به کفی یکپارچه‌ای که دارند بطور کامل آب بند می‌باشند.

• منهول‌های GRP بسیار سنگین تر از منهول‌های پلی اتیلن هستند از این رو برای جابجایی آنها باید از جرثقیل استفاده نمود در حالی که منهول‌های پلی اتیلن با دست قابل جابجا کردن هستند. در نتیجه حمل و نقل منهول‌های پلی اتیلن با سهولت بیشتر و هزینه کمتری انجام خواهد شد.

• سرعت اجرای منهول‌های پلی اتیلن (آدم رو پلی اتیلن) با در نظر گرفتن سبکی منهول، نصب سریع و آسان، اتصال و آب بندی راحت لوله‌ها بسیار بالاتر از منهول های GRP می‌باشد.

• در منهول GRP پله‌ها با پیچ و مهره به بدنه منهول متصل می‌گردد. تجربه نشان داده است که در محل اتصال پله بر اثر نیروی گشتاور وارد بر پله و همچنین متصاعد شدن گازهای فاضلاب (گاز H2S و تشکیل اسید سولفوریک)، لایه های GRP از هم جدا می‌شود و منهول دچار شکستگی می‌گردد در حالی که در منهول‌های پلی اتیلن پله‌ها تزریقی بوده و تا ۲۰۰ کیلوگرم را تحمل می‌نماید.

..:: اروپائی ها هم پارس اتیلن کیش میخرند ::..

از شرکتهایی خرید کنید که با کارکنان ,مشتریان و محیط زیست با احترام رفتار میکنند