کاربرد لوله‌های پلی اتیلن در هوارسانی

این مقاله در تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ به روز رسانی شده است.

کاربرد لوله‌های پلی اتیلن در هوارسانی

هوارسانی و تهویه در ساختمان ها و پروژه‌های عمرانی امری ضروریست که اگر در صنایع و پروژه‌های بزرگ اجرایی نشود، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیر و گران قیمتی وارد کند. اگر شما به عنوان یک کارفرما دغدغه‌ی هوا رسانی و تهویه هوا را در صنایع پتروشیمی و یا گازرسانی خود دارید و نمی‌دانید از چه راه حلی برای رفع این مسئله استفاده کنید،  به شما لوله‌های پلی اتیلنی را پیشنهاد می‌کنیم.

لوله‌های پلی اتیلنی جنسی پلاستیکی دارند و بر پایه‌ی مواد نفتی ساخته می‌شوند و از انعطاف بسیار خوبی برخوردار هستند. این لوله‌های پلاستیکی نرم و منطعف می‌توانند به هوا رسانی بهتر و همچنین تهویه هوای داخل یک ساختمان را فراهم کنند.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با لوله‌های پلی اتیلنی در هوا رسانی، کاربردها و همچنین مزایای لوله‌های پلی اتیلنی آشنا شوید.

لیست قیمت روز لوله‌های پلی اتیلن را از اینجا بخوانید.

چرا لوله پلی اتیلن؟

لوله‌های پلی اتیلن یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای استفاده در سیستم‌های هوارسانی و تهویه می‌باشند. این نوع از لوله‌ها به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند، علاوه بر انتقال آب و فاضلاب و یا آبیاری زمین‌های کشاورزی، در هوا رسانی و تهویه هوا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لوله‌های پلی اتیلن از جنس پلاستیک سخت و با راندمان بالایی ساخته شدند و مقاومت خوبی در برابر خوردگی و سایش دارند. همچنین این لوله‎های صنعتی انعطاف‌پذیری بالا و صرفه‌ی اقتصادی خوبی دارند و می‌توانند برای سیستم لوله کشی و تهویه هوا به کار بروند.

بیشتر بخوانید: لوله پلی اتیلن چیست؟ + کاربردهای لوله پلی اتیلن

کاربرد لوله پلی اتیلن در هوارسانی چیست؟

حتماً این سوال برایتان پیش آمده که لوله‌های پلی اتیلنی چه کاربردی در هوارسانی می‌توانند داشته باشند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که کاربرد لوله پلی اتیلن در هوارسانی و تهویه معمولاً برای انتقال هوا به طور مستقیم و به عنوان بخشی از یک سیستم خنک کننده و گرمایشی می‌باشد.

این لوله‌ها برای انتقال هوا از یک نقطه به نقطه دیگر و ایجاد جریان هوای مناسب در سیستم‌های تهویه هوا و هوارسانی استفاده می‌شوند. همچنین، لوله‌های پلی اتیلن برای انتقال هوا به داخل واحدهای تهویه مکانیزه، سیستم‌های تهویه محیطی ساختمان‌ها و همچنین سیستم‌های گرمایشی و خنک‌کننده استفاده می‌شوند.

از آنجا که لوله‌های پلی اتیلن مقاومت خوبی در برابر خوردگی و سایش دارند و همچنین انعطاف‌پذیر و سبک هستند، تبادل هوا را به راحتی انجام می‌دهند و پشتیبانی کارایی سیستم تهویه و هوارسانی را ارتقا می‌دهند.

“لوله‌های پلی اتیلنی نقش بسیار مهمی در ایجاد یک چرخه هوایی مناسب و همچنین بهبود عملکرد سیستم‌های تهویه هوا و هوارسانی دارد.”

مزايای کاربرد لوله‌های پلی اتیلن در هوارسانی چیست؟

کاربرد لوله پلی اتیلن سیستم های هوارسانی

اگر می‌خواهید بدانید که چرا از لوله‌های پلی اتیلنی در هوارسانی بیشتر از لوله‌های فلزی و آهنی استفاده می‌شود، بایستی گفت که دلیل آن ۵ مزیت زیر می‌باشد:

 1. مقاومت در برابر خوردگی:

لوله‌های پلی اتیلن مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند. به طوری که در قدم اول راندمان سیستم هوارسانی و تهویه را حفظ کرده و در قدم دوم هزینه‌های نگهداری را به طرز قابل مشاهده‌ای کاهش می‌دهد.

 1. انعطاف پذیری بالا:

لوله‌های پلی اتیلن انعطاف‌پذیر هستند و به همین سبب نصب و جایگذاری آن‌ها آسان‌تر می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود تا نه تنها فرآیند نصب، بلکه فرآیند تعمیرات و نگهداری‌های دوره‌ای نیز زمان کمتری را  نیاز داشته باشد.

 1. مقاومت در برابر فشار:

لوله‌های پلی اتیلن معمولاً مقاومت بالایی در برابر فشار دارند که امکان انتقال هوا به صورت مطمئن را فراهم می‌کند.

 1. مقاومت در برابر شرایط محیطی مختلف:

این لوله‌ها مقاومت خوبی در برابر شرایط محیطی مختلف نظیر حرارت بالا، رطوبت شدید و همچنین تغییرات جوی دارند. به همین دلیل لوله‌های پلی اتیلنی به گزینه‌ای مناسب برای محیط‌های مختلف تبدیل شدند و می‌توانند کاربرد خوبی در هوارسانی داشته باشند.

 1. وزن سبک‌تر و هزینه‌های کمتر:

لوله‌‌های پلی اتیلنی وزن سبکی دارند و به همین دلیل حمل و نقل آن‌ها از کارخانه تا محل اجرای پروژه آسان‌تر خواهد بود. به همین سبب هزینه کمتری برای نقل و انتقالات صرف خواهد شد.

بیشتر با مزایای لوله‌های پلی اتیلنی آشنا شوید.

از دیگر مزایای کاربرد لوله پلی اتیلن در سیستم‌های تهویه و هوارسانی که از اهمیت بالایی برخوردارند عبارتند از:

 • اتصال سریع و آسان‌تر قطعات و لوله‌ها
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی و خوردگی
 • قابلیت اتصال بسیار محکم و بدون نشتی
 • مقاومت در برابر ضربه، پوسیدگی و سایش
 • مقاومت بالا در برابر اشعه فرا بنفش خورشید
 • عدم نیاز به رنگ آمیزی در نصب روکار (روی زمین)
 • نصب آسان در سقف کاذب و مکان‌هایی با دسترسی سخت
 • برخورداری از قطر خارجی کمتر و جاسازی راحت در داخل دیوار
 • برخورداری از خاصیت جمع شوندگی و مقاومت در برابر زمین لرزه و رانش زمین

خرید لوله پلی اتیلن برای هوارسانی از پارس اتیلن کیش

نحوه استفاده از لوله پلی اتیلن در سیستم هوارسانی چگونه است؟

برای استفاده از لوله پلی اتیلن در سیستم هوارسانی بهتر است تا از شخصی کمک بگیرید که در نصب و راه اندازی  لوله‌های پلی اتیلنی مهارت داشته باشد. همچنین می‌توانید از هندبوک استفاده از لوله پلی اتیلن (نوشته شده توسط انجمن پلاستیک آمریکا PPI) در سیستم‌های هوارسانی و تهویه استفاده کنید.

دانلود هندبوک استفاده از لوله پلی اتیلن از اینجا

مشخصات لوله پلی اتیلن هوارسانی چیست؟

لوله‌های پلی‌اتیلن برای استفاده در سیستم‌های هوارسانی معمولاً باید از مشخصات و ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند. به طور کلی، برخی از مهم‌ترین مشخصات لوله‌های پلی اتیلنی در هوارسانی عبارتند از:

 • قطر لوله:

قطر لوله‌های پلی‌اتیلن معمولاً بین ۱۶ تا ۱۶۰۰ میلیمتر متغیر است. انتخاب قطر مناسب بسته به نیازهای هوارسانی بسیار اهمیت دارد.

 • ضخامت:

ضخامت لوله نیز باید مطابق استانداردهای ملی یا بین‌المللی از قبیل DIN8074 باشد. معمولاً این ضخامت برحسب psi یا پاسکال مشخص می‌شود.

 • فشار کاری قابل تحمل:

اگر قرار باشد از لوله پلی اتیلن در سیستم هوارسانی استفاده شود، این لوله و اتصالات پلی اتیلنی بایستی قادر به تحمل فشارهای مختلفی باشند. بنابراین فشار کاری این قطعات نیز بایستی مطابق با استاندارد باشد تا بتواند عملکرد بهینه‌ای داشته باشد.

لوله‌های پلی اتیلن هوارسانی با قیمت اقتصادی و کیفیت بالا را از ما بخواهید.

لوله پلی اتیلن هوارسانی را از کجا بخریم؟

شرکت پارس اتیلن کیش یکی از معتبرترین تولیدی‌های لوله و اتصالات پلی اتیلنی در ایران است که از باکیفیت‌ترین مواد اولیه استفاده کرده و به تولید لوله و اتصالات پلی اتیلنی، منهول‌ها و همچنین دریچه‌های کامپوزیت می‌پردازد.

این مجموعه به سبب کیفیت بالا و خدمات پس از فروشی که به مشتریان خود ارائه می‌دهد، توانسته است علاوه بر همکاری با پروژه‌های پتروشیمی و گازرسانی در ایران، بلکه با پروژه‌های خارجی و اروپایی نیز افتخار همکاری داشته باشد.

پارس اتیلن کیش محصولاتی مقرون به صرفه و بسیار با کیفیت را با به روزترین دستگاه‌ها و قالب‌های آلمانی و بر اساس استانداردهای بین المللی تولید کرده و در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد تا بتواند رضایت و اعتماد خاطر آن‌‌ها را به خود جلب کند.

اگر شما هم به لوله و اتصالات پلی اتیلنی باکیفیت نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان فروش پارس اتیلن کیش تماس بگیرید و محصول مد نظرتان را سفارش دهید.

تماس با کارشناسان فروش پارس اتیلن کیش

سوالات متداول شما درباره کاربرد لوله پلی اتیلن در هوارسانی و تهویه

به دلیل مقاومت بالای لوله‌های پلی اتیلنی در برابر تغییرات جوی، انعطاف پذیری و مقاومت در برابر فشار انتخابی مطمئن و بهینه برای هوارسانی و تهویه هستند.
ویژگی‌هایی نظیر انعطاف پذیری بالا، مقاومت در برابر فشار و خوردگی و همچنین قابلیت نصب و تعمیر آسان سبب افزایش کاربرد لوله پلی اتیلن در هوارسانی و تهویه شده است.
این قطعات با ایجاد هوای مناسب و حفظ راندمان سیستم‌های هوارسانی و همچنین کاهش هزینه‌های نگهداری، سبب بهبود کارآیی سیستم تهویه در صنایع می‌شوند.
سبکی و انعطاف‌پذیری لوله‌های پلی اتیلن باعث کاهش هزینه‌های نصب و نگهداری می‌شوند و عملکردی موثرتر را فراهم می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *