88202060 021

10

استاندار در بازدید از تصفیه خانه شماره 2 اهواز خبرداد

سه‌شنبه / ۱۴ دی ۱۳۹۵ / ۱۷:۰۳

 استاندار در بازدید از تصفیه خانه شماره 2 اهواز خبرداد

استاندار خوزستان با بیان اینکه طی 8 ماه آینده مخزن جدید ذخیره آب در محل تصفیه‌خانه شماره 2 اهواز وارد مدار می‌شود، گفت: با این اقدام می‌توانیم مخزن فعلی تصفیه‌خانه را تعمیر، اصلاح، بازسازی و نوسازی کرده و با ایمنی و احتیاط بیشتری شهر را آبرسانی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، غلامرضا شریعتی امروز، 14 دی ماه در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه شماره 2 اهواز اظهار کرد: ان‌شاءالله این مخزن ظرف 8 ماه آینده وارد مدار می‌شود و این اقدام باعث افزایش قدرت مانور ما خواهد شد.

وی افزود: ضمن اینکه این اقدام به عنوان یک پدافند غیرعامل بوده و ضریب امنیت بیشتری برای آبرسانی ایجاد می‌کند که این کار از چند ماه پیش آغاز شده و موتورهای این مخزن خریداری شده و ظرف 8 ماه آینده به مدار می‌آید.

شریعتی با اشاره به مشکل چند روز اخیر در این تصفیه‌خانه و قطعی آب این مشکل یک مرتبه اتفاق افتاد و به علت پوسیدگی لوله‌های انتقال آب به این مخزن صورت گرفت و سیستم آبرسانی اهواز را دچار مشکل کرد.

وی با اشاره به این‌که تصفیه‌خانه شماره 2 در واقع تصفیه‌خانه اصلی اهواز است، افزود: به علت تزریق کلر در این نقطه در طول سالیان دراز، این ماده باعث پوسیدگی لوله‌ها شده است.

شریعتی با گلایه از این‌که چرا این لوله‌ها کنترل و بررسی نمی‌شدند، بیان کرد: فرسودگی‌ها باید چک شوند و از قبل جلوگیری شود. یعنی ما، هم از شرکت آب و فاضلاب گلایه داریم و هم مشکلی را که دارند، می‌فهمیم.

وی عنوان کرد: اهواز همین یک تصفیه‌خانه را دارد و اگر قرار باشد که این کارها و بررسی‌ها انجام شود، باید تصفیه خانه برای چند ساعت از مدار خارج شده و این مساله باعث بروز مشکل می‌شود.

شریعتی با بیان این‌که مشکل تصفیه‌خانه حل شده و کار اساسی‌تری انجام شده است، خاطرنشان کرد: تزریق کلر دیگر در اینجا انجام نمی‌شود و آن را نزدیک به مخزن تزریق می‌کنند که احتمال تکرار این مشکل کم می‌شود. همچنین از طرفی، از لوله‌های پلی‌اتیلن باجداره و خروجی چدنی استفاده کرده‌اند که احتمال خوردگی را کاهش می‌دهد و باعث حل این مساله می‌شود.

وی ضمن اشاره به این‌که تاکنون طرح آبرسانی غدیر در حوزه آبرسانی بوده است، افزود: از سال آینده قرار است از طریق این طرح در حوزه تصفیه‌خانه آب هم کار شود.

شریعتی در خصوص اعتبارات برای طرح‌های آبرسانی استان افزود: برای کمک به طرح‌های آب و فاضلاب استان 200 میلیارد تومان اعتبار در یک ردیف جدید در بودجه در نظر گرفته شده است. با توجه به این‌که ردیف‌های بودجه‌ای سال آینده بیش از 90 درصد کاهش یافته اما بودجه طرح‌های آبرسانی استان 81 یا 82 درصد افزایش داشته‌ است.

استاندار خوزستان گفت: مردم ما متوجه باشند که دولت و ریاست جمهوری در زمینه آبرسانی و حل مشکلات فاضلاب استان عنایت ویژه دارند و در خصوص این مسایل دستور اکید داده‌اند که ان‌شاءالله این دستورات محقق خواهد شد.

منبع : ایسنا

Apps Telegram iconfacebook icongoogle icontwitter iconyoutube icon