88202060 021

10

پساب های صنعتی شهرک اشتهارد به آب کشاورزی تبدیل می شود

پساب فاضلاب
دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۱

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: طبق قرارداد منعقد شده میان این پژوهشگاه و فرمانداری اشتهارد پساب های صنعتی شهرک اشتهارد به آب کشاورزی تبدیل می شوند.

محمد مهدی هادوی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آنالیز بر روی پساب های صنعتی شهرک صنعتی اشتهارد توسط محققان پژوهشگاه مواد و انرژی آغاز شده و قرار است طی یک پروژه تحقیقاتی پساب های صنعتی این شهرک توسط محققان پژوهشگاه مواد و انرژی به آبهای قابل استفاده در مزارع و بخش کشاورزی تصفیه شود.

وی اضافه کرد: پساب های صنعتی پس از آنالیزهای مختلف می توانند به عنوان آب سرد کننده تجهیزات، مصارف کشاورزی و حتی در برخی موارد به صورت آب شرب استفاده شوند.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی با بیان اینکه عدم استفاده از پساب های صنعتی اتلاف سرمایه بشمار می رود، گفت: در این راستا خروجی پساب های صنعتی مورد آنالیز قرار می گیرند و بعد از آن، مراحل تصفیه بر روی این نوع آب ها انجام می شود.

هادوی عنوان کرد: در این راستا با استانداری البرز و فرمانداری اشتهارد قراردادهایی منعقد کرده ایم و قرار است پساب های صنعتی در استان البرز را تصفیه و به چرخه استفاده باز گردانیم.

وی خاطرنشان کرد: با استانداری قم نیز قراردادهایی در زمینه های تصفیه پساب های صنعتی و شیرین سازی آب قراردادهایی منعقد کرده ایم که براساس این قرارداد پژوهشگاه در روستاهای این استان آب شیرین کن نصب می کند.

منبع : خبرگزاری مهر
Apps Telegram iconfacebook icongoogle icontwitter iconyoutube icon