88202060 021

10

ورود ماهواره‌ها به پایش منابع آب/ رصد ذخایر آب لحظه‌ای می‌شود

اب زیر زمینی
سه‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
وزیر نیرو با اعلام ورود سامانه های ماهواره ای به پایش منابع آب کشور گفت: ماهواره‌ها به صورت منظم و هر ۳ دقيقه يکبار سنجش و اندازه‌گيري در خصوص آب‌هاي زيرزميني و لايه‌هاي موجود را انجام مي‌دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید چیت چیان با تاکید بر استفاده از سامانه‌های ماهواره‌ای برای پایش منابع آب کشور گفت: پروژه‌هايي که نياز به اعتبار کمتري دارند، ولي از تاثير بيشتري در جامعه برخوردار هستند، باید در اولویت قرار گيرد.

وزير نيرو در شورای آب وزارت نيرو با بيان اين مطلب که ماهواره‌ها به صورت منظم و هر ۳ دقيقه يکبار سنجش و اندازه‌گيري در خصوص آب‌هاي زيرزميني و لايه‌هاي موجود را انجام مي‌دهند اظهارداشت: همانطوري‌ که پايش داده‌هاي مربوط به آب سطحي و زيرزميني مهم است، يکي از بخش‌هاي مهم نيز ديتاهاي ماهواره‌اي است که بايستي جزو منابع اصلي داده‌هاي ما باشد.

وي ادامه داد: شيوه‌هاي سنجش ماهواره‌اي می تواند به بخش زيادي از نيازهاي ما پاسخ دهد. چیت چیان با بيان اينکه ما بايد از آخرين یافته‌هاي دنيا در این زمینه مطلع باشيم تصريح کرد: با وجود این بايد روي اين مسئله حساس باشيم، مواردي را که امکان توليد آن در داخل وجود دارد، از خارج کشور وارد نکنيم.

چیت چیان با تاکيد بر انتخاب منابع انساني متخصص، علاقمند و دلسوز براي پيشبرد اهداف طرح‌ها گفت: ‌نيروهاي کارآمدي که احساس مسئوليت و وجدان کاري داشته باشند، مي‌توانند طرح‌ها و پروژه‌ها را به بهترين شکل ممکن مديريت کنند.

وزیر نیرو با تاکيد بر توسعه مسائل مطالعاتي، شبکه انتقال ديتاي آب و برق، ‌ مطالعات آب و خاک و استفاده از عکس‌هاي هوايي بیان داشت: با استفاده از امکانات شبکه‌هاي ماهوارهاي جهانی، استفاده از آب‌هاي منطقه‌اي به منظور حصول نتيجه بهتر باید تحت بررسي قرار گيرد.

منبع : خبرگزاری مهر
Apps Telegram iconfacebook icongoogle icontwitter iconyoutube icon