88202060 021

10

لوله پلی اتیلن PE80

مواد پلی اتیلنPE80 با پیشرفت در صنعت پلی اتیلن و پلیمر و همچنین با تولید مواد پلی اتیلن PE100 دیگر کمتر برای تولید لوله و اتصالات استفاده میشوند و در پروژه‌های حساس و آبرسانی مورد استفاده قرار نمی گیرد و لوله پلی اتیلن PE80 غالبا برای لوله‌های انتقال فاضلاب بکار میرود و البته مواد پلی اتیلن PE80 تقریبا از رده خارج شده است.

طبق استانداردها , مواد پلی اتیلنPE80 در حال حاضر بیشتر در تولید لوله‌های دوجداره کاروگیت مورد استفاده قرار میگیرد و برخی تولید کنندگان لوله پلی اتیلن همچنان در تولید لوله‌های سایز بالا و تحت فشار از گرید مواد PE80 استفاده کرده که اشتباه و در کوتاه مدت و بلند مدت به زیان مصرف کننده خواهد بود. لوله پلی اتیلن ای که با مواد PE80 تولید میشود در سایزهای خیلی کم و برای استفاده دز زمینهای کشاورزی و باغات برای آبیاری مورد استفاده قرار میگیرد.

 

قیمت لوله پلی اتیلن PE80

مواد PE80 همانطور که از نامش پیداست دارای دانسیته کمتری نسبت به مواد پلی اتیلن PE100 بوده بنابراین لوله پلی اتیلن PE80 دارای وزن و ضخامت بیشتری میباشد که هزینه تولید آن را بسیار بیشتر از لوله پلی اتیلن با مواد PE100 می نماید که این امر عملا سبب اقزایش قیمت لوله پلی اتیلن PE80 شده که دیگر استفاده از آن توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

قیمت لوله‌ پلی اتیلن PE80 با توجه به نوع لوله که لوله دوجداره کاروگیت باشد یا لوله تک جداره پلی اتیلن باشد متفاوت است.استفاده از مواد PE80 لوله پلی اتیلن اسپیرال برای لوله‌های فشار قوی و کاربری‌های حساس پیشنهاد نمی‌شود و استفاده از این لوله‌ها منسوخ گشته است. از این مواد (PE80)  بیشتر جهت لوله‌های دوجداره کاروگیت و لوله‌های اسپیرال پلی اتیلن با کاربری انتقال فاضلاب و لوله‌های پلی اتیلن سایز ریز مخصوص آبیاری استفاده می‌شود و به همین جهت قیمت لوله‌های PE80 پائینتر از قیمت لوله‌های PE100 می‌باشد دلیل دیگر این است که مواد PE80  خودرنگ نداریم و تماما از منابع داخلی و پتروشیمی‌ها تامین می‌شود و قیمت لوله‌های PE80 کمتر از نمونه‌های دیگر می‌شود.
استفاده از مواد PE80 با توجه به پیشرفت در تکنولوژی مواد و تولید مواد PE100 به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. لیست قیمت لوله‌های پلی اتیلن PE80 را نیز می‌توانید از واحد فروش شرکت پارس اتیلن کیش درخواست نمائید و لیست قیمت با توجه به درخواست شما برای شما تنظیم و ارسال می‌گردد.

 

کاربرد لوله پلی اتیلن PE80

به هر حال استفاده از مواد PE80 پلی اتیلن برای تولید لوله پلی اتیلن منسوخ شده است و بهتر است با این گرید مواد به طور کلی خداحافظی کرد و به فراموشی سپرد.

جداول ذیل بر اساس استاندارد DIN8074 و استاندارد ISIRI 1331 و ISIRI 14421 برای لوله تکجداره پلی اتیلن PE80 با ضریب ایمنی 1.25 و شرایط دمایی 20 درجه و 50 سال فشار کار مجاز تنظیم گردیده است

 

جدول وزنی و ضخامت لوله پلی اتیلن 10 الی 500

جدول لوله پلی اتیلن PE80

جدول وزنی و ضخامت‌ لوله پلی اتیلن 630 الی 1600

 

 جدول اطلاعات طول عمر لوله پلی اتیلن در دما و فشارهای مختلف

 جدول اطلاعات طول عمر لوله پلی اتیلن در دما و فشارهای مختلف

Apps Telegram iconfacebook icongoogle icontwitter iconyoutube icon