88202060 021

10

شکستن لوله فلزی بوسیله چکش آهن خوار جهت جایگزینی با لوله پلی اتیلن

شهر ویلمینگتون، نیوزیلند در مواجهه با چشم انداز توقف توسعه جدید، نیازمند یک راه حل برای تعمیر بخشی از بخش عمده فاضلاب شهر بود. پس از شکست تلاش ها برای خط کشی لوله اصلی، KRG Utility، Inc.، Lenoir، N.C.، برای تلاش به منظور انجام متلاشی سازی لوله های بزرگ فراخوانده شد.

جف گرین، رییس صندوق بهره وری KRG، گفت: "بخش اصلی، درست در امتداد جاده ای شلوغ با تیرک های تلفن که هر 200 فوت با خطوط برق، تلفن و کابل قرار دارد. اگر متلاشی سازی لوله کار نکرد، برای این شهر باید راه را بسته و به خطوط برق پرداخت. این مساله ممکن است به یک افتضاح منجر شود.

برای این پروژه، گرین دستگاه Grundoburst 2500G ، بزرگترین واحد انفجاری لوله استاتیک در جهان از تولید کننده تجهیزات بدون نیاز به حفاری TT Technologies، Aurora،  Ill را انتخاب کرد.

HDPE Pipe Brusting

پس زمینه متلاشی سازی لوله

بریان هانتر، متخصص محصول TT Technologies می گوید: ابزار KRG هیچ نوع عجیبی برای متلاشی سازی  لوله ها به منظور جایگذاری لوله های HDPE نیست چه به صورت استاتیک و یا پنوماتیک باشند. وی اظهار داشت: "این شرکت طیف وسیعی از ابزارهای پنوماتیک خرابکاری لوله را شامل می شود، از جمله چند ابزار معکوس پذیر متوسط و برخی ابزارهای پیکربندی قطر بزرگتر اکسپندر عقب. علاوه بر این، آنها اخیرا یک سیستم خرابکاری استاتیک اضافه کرده اند. با سطح تجربه و تخصص خود، آنها به خوبی در پروژه ویرانگر چالش برانگیز در ویلمینگتون قرار گرفتند.

بر طبق گفته های گرین، کار کردن ابزارهای خرابکارانه خود را حفظ می کنند. او گفت: "ما در گرینزبورو یک عملیات بزرگ را به اتمام رساندیم و در Winston-Salem بسیار کار می کنیم. ما متوسط بین 2500 و 3000 فوت شکستن لوله در هر ماه انجام می دهیم. در حال حاضر با دستگاه جدید استاتیک، ما می خواهیم متلاشی سازی خطوط لوله آب را ارتقا دهیم.

مشخصات شهر و قرارداد توافق ویژه (SOC)

شهر ویلمینگتون دارای دو ایستگاه تصفیه فاضلاب و یک سیستم جمع آوری است که به طور متوسط روزانه 8/16 میلیون گالن فاضلاب را اداره می کند و قادر به اداره تا 5/27 میلیون گالن بر روز می باشد. این سیستم شامل حدود 370 مایل خطوط فاضلاب گرانشی و 25 مایل نیروی تحت فشار اصلی است. مانند بسیاری از شهرهای سراسر کشور، رشد و سن، زیرساخت های ویلمینگتون را به حد خود رسانده است.

شهر ویلمینگتون در یک قرارداد توافق ویژه (SOC) با ایالت کارولینای شمالی موافقت کرد که رهگیر اصلی شمال شرقی اش (NEI) را در مدت زمانی خاص تعمیر کند  یا جریمه های سنگین، تا 1000 دلار در روز بپردازد. علاوه بر این، دولت اعلام کرد که برای این شهر پذیرش مجوزهای ساختمانی، به ویژه مجوزهای تمدید فاضلاب، در منطقه سرویس NEI، تا زمانی که تعمیرات کامل شود، پذیرفتنی نیست. در حالی که کار تعمیرات ماه ها زودتر آغاز شد، نسخه نهایی قرارداد SOC در ماه سپتامبر 2007 توسط دولت تصویب شد و تصریح کرد که کار باید تا ژوئن 2008 تکمیل شود یا جریمه اعمال شود.

در شغل

تا این لحظه، بسیاری از پوشش های لوله فاضلاب اصلی در حال حاضر کامل شده است. با این حال، این بخش خاص از لوله اصلی سه مرتبه خط کشی شده است. هربار در حفظ کردن فشار تحت آزمایش شکست خورد. پس از تلاش برای برداشتن سه لاینر از تقریبا 500 فوت از فاضلاب اصلی، پیمانکار تهویه مطبوع دستور داد تا راه حل دیگری برای حل مشکل پیدا کند. KRG Utility برای تعیین امکان جایگزینی لوله اصلی موجود با لوله پلی اتیلن با دانسیته بالا (HDPE Pipe) از طریق متلاشی سازی لوله استاتیک فرا خوانده شد.

خدمه از Grundoburst 2500G با بیش از 300 تن قدرت کشیدن به منظور متلاشی سازی 500 فوت از لوله اصلی فولادی 20 اینچی استفاده کردند و با سه بوش فشار بالا در داخل و با استفاده از HDPE قطر 22 اینچ، آن را جایگزین کردند. KRG با شرکت فناوری TT کار می کند تا با ابزار Cutter Head برای این وضعیت چالش برانگیز کار کند.

طبق گفته های مارک ماکسول، متخصص آزمایشگاه TT Technologies، یک واحد انفجاری بزرگ استاتیک با همان واژگان به عنوان واحدهای کوچک کار می کند، فقط در مقیاس بسیار بزرگتر. او گفت: "Grundoburst 2500G واقعا درب را برای شکستن لوله استاتیک قطر بزرگ باز کرد. این واقعا برای لوله های فولادی و آهنی چکش خوار با ظرفیت 24 تا 48 اینچ و حتی بزرگتر طراحی شده است. اما در حال حاضر سرهای مخصوص برش برای این لوله های قطر بزرگ در دسترس هستند.

برای این پروژه، ما این واحد را وارد کردیم زیرا دقیقا مطمئن نیستیم چه چیزی از یک لوله که چندین بار در خط لوله کشی استفاده کرده ایم می باید انتظار داشته باشیم. همانطور که گفته شد، ما تنها حدود شصت درصد ظرفیت دستگاه را اعمال کردیم.

این پروژه به دو اجرای متلاشی سازی، یکی 180 فوت و 320 فوت دیگر تقسیم شد. خدمه KRG یک گودال ماشین را در بین دو اجرا آماده کردند که 10 فوت عرضی و 35 فوت طولی اندازه گیری شده بود. لوله حدود 7 فوت عمق داشت. با استفاده از جدول آب بالا، خدمه KRG این سایت را به طور مداوم در طول پروژه منهدم کرده و گودال گسترده ای را احیا کرده است. خدمه KRG برای اولین بار کوتاهترین دو اجرا را تکمیل کرد. آنها با ریختن لوله خروجی با میله های خرابکاری Quicklock شروع کردند. هنگامی که میله ها از طریق لوله و در حفره ی درج شده قرار می گرفتند، سر برش با قطر بزرگ، انبساط و لوله  HDPEذوب شده متصل می شد.

اولین اجرا بدون وقفه انجام شد و تقریبا 1.5 ساعت زمان واقعی انفجار به اتمام رسید. دومین بار دو روز بعد انجام شد. Grundoburst 2500G، هنوز هم در گودال ماشین، 180 درجه به منظور شکستن بخش 320 فوت از لوله چرخانده شد. باز هم، خدمه بخش لوله را خم کرد و سپس سر برش، انبساط دهنده و HDPE جدید را متصل کرد. مراقبت های اضافی در این بخش به کار گرفته شد زیرا به طور مستقیم در زیر یک آب تحت فشار قرار گرفتکه در انتهای اجرا مستقر بود. در نهایت این بخش با موفقیت پشت سر گذاشته شد و در حدود 3 ساعت جایگزین شد.

هنگامی که HDPE جدید نصب شد، آن را به لوله آهنی چکش خوار و به وسیله مفصل های مکانیکی متصل می کنند. آزمایش فشار خطی موفقیت آمیز بود و شهر بسیار خوشحال بود تا پروژه را تکمیل کند. با توجه به اسناد عمومی، در ماه مارس سال 2008، مهلت قانونی فاضلاب لغو شد.

تهیه و ترجمه : پارس اتیلن کیش

منبع:    http://www.parsethylene-kish.com/separsekish/default.aspx?page=document&app=documents&docid=12110&docparid=11687

Apps Telegram iconfacebook icongoogle icontwitter iconyoutube icon