Saudi-Arabia-Flag Iran-Flag-icon United-Kingdom-flag-icon

استاندارد‌های منهول پلی اتیلن

استاندارد‌های منهول پلی اتیلن

استاندارد ملی منهول پلی اتیلن با توجه به جدید بودن محصول از استانداردهای جوان میباشد , و گروه مهندسی پارس اتیلن کیش با تکیه بر سال ها تجربه و دانش فنی خود، از اعضای گروه تدوین استاندارد منهول های پلی اتیلن در "موسسه استاندارد و تحقیقاتی صنعتی ایران" بوده است. در ادامه متن اصلی سازمان استاندارد ملی ایران جهت دانلود قرار داده شده است.

استانداردهای بین المللی و مرجع در زمینه منهول پلی اتیلن استانداردهای ASTM F1759-2004 میباشد که در سه بخش تدوین شده است و این استانداردها را نیز برای دانلود قرار داده‌ایم.

مواد اولیه پلی اتیلن بکار رفته در تولید منهول‌های پیش ساخته شرکت پارس اتیلن کیش از مواد پلی اتیلن گرید 3840 می‌باشد که می‌توان از مواد HDPE یا LLDPE گرید روتاری مولدینگ نیز برای تولید منهول پلی اتیلنی استفاده نمود. در مورد آب بندی قطعات مختلف بر روی هم از نوار آب بندی (Seal) از جنس EPDM استفاده می شود. ضمنا پیچ و مهره و واشر های بکار رفته نیز گالوانیزه گرم می‌باشند.

لیست استاندارد‌های منهول پلی اتیلن

کاتالوگهای منهول پلی اتیلن، دستور العمل‌ها و اطلاعات فنی و روشهای نصب مربوط به منهول پلی اتیلن تولیدی شرکت پارس اتیلن در ذیل آمده است.

استاندارد‌های منهول پلی اتیلن

برترین مطلب

لوله های پلی اتیلن HDPE

كاربري لوله‌های پلی اتیلن انتقال آب، مواد شيميائي، سيالات خنك كننده و گرم كننده، مواد غذائي، دوغابها، گازها، هواي فشرده و سيستمهاي خلأ، چه در روي زمين و چه در زير زمين است. آغاز استفاده از لوله هاي پلاستيكي تحت فشار، از حدود سال 1950 ميلادي بود. 

 « Specification for Polyethylene Line Pipe •
« هندبوک لوله پلی اتیلن / Hand Book of Polyethylene Pipe •
« Standard for Polyethylene Pipe & Fittings for Underground Fire Protection •